Mikor tudok segíteni?
Amikor:
- nehezen megy a munka, a beilleszkedés
- elakadt a projekt, gyengül a motiváció
- döcögősen jutnak túl a nehézségeken
- új kihívások érkeznek
- a változás falakba ütközik
- nagy a stressz
- a kommunikáció megakad
- az információ félremegy
- új termék, új gyártósor, új folyamat, új munkatárs érkezik
- bővül a vállalkozás
- hatékonyabbá tennék működésüket, munkatársaikat, csapatukat
- lépést szeretnének tartani a piaci változásokkal
- egyszerűen „csak” fejlődni szeretnének
Hogyan tudok segíteni?
Egyéni, csoportos, akár egész szervezetre kiterjedő fejlesztéssel a kezdetektől az utánkövetésig.
- Diagnosztikai módszerekkel pl. felmérés, kérdőív, interjú… Amikor fejlődni, javítani, változtatni, bővülni szeretnének, de nem tudják, hogy kezdjenek hozzá. Teljes vagy igény szerint egy-egy területre kiterjedően felmérjük a szervezet jelenlegi helyzetét, így meg tudjuk határozni mire lehet szükség, hogy területi vagy vállalati céljukat elérjék.
- Komplex vagy részleges fejlesztéssel:
- Tréningekkel pl. transzverzális, kommunikáció fejlesztő, prezentációs technika javító, stresszkezelő… Kisebb csoportokban a különböző fejlesztendő területeknek megfelelő képességeket állítjuk a középpontba. Nagy tudás megszerzését, specifikus technikák megtanulását és alkalmazását teszi lehetővé, rengeteg gyakorlati feladattal.
- Coachinggal pl. mérnöki, vezetői, team, projekt… Egyéni vagy csoportos fejlesztéssel, melyben személyre és helyzetre szabott technikákkal a jelenre koncentrálunk, feltérképezzük, hogy miben jó. Képességeit fejlesztve segítjük, hogy túljusson a nehézségeken. Az itt elért eredmények segítik a változásokhoz való könnyebb alkalmazkodását, jobb lesz a stressz- és kríziskezelése, nő a motivációja, javul a kommunikációja, a problémamegoldása és ez csak a kezdet.
- Folyamatfejlesztéssel pl. Toyota kata, 5S… Coaching és tréningek során sokszor szembesültem azzal, hogy az emberek fejlesztése, bár nagyon fontos a hatékonyság, az elégedettség, az elkötelezettség, a képességfejlesztés, a motiváció szempontjából, azonban sokszor legalább ennyire fontos a folyamatok fejlesztése, optimalizálása. Hiszen a kettő egymást kiegészíti: együtt hatványozódik a fejlesztés hatása.
- Utánkövetéssel: Ha szükséges, nem engedem el a munkatársak kezét. Utánkövetéssel biztosítható, hogy a fejlesztés, megszerzett tudás, megtanult módszer hatékonysága ne csökkenjen, hanem egyre biztosabban, kiterjedtebben használják a fejlesztett kollégák.
Miben segít ez?
- hatékonyság növelésében
- motivációs tényezők feltárásában
- motiváció növelésében
- konfliktusok feloldásában
- változások menedzselésében
- projekt- és teammunkák eredményességének javításában
- kiégés megelőzésében
- döntéshozatal támogatásában
- elégedettség, elköteleződés fokozásában
- együttműködés fejlesztésében
- képességfejlesztésben pl. problémamegoldásban, kommunikációban, prezentációban…